Executive MBA як засіб управління часом

Executive MBA як засіб управління часомГрупи в бізнес-школах - зразок «видового різноманіття». Виділити рису, характерну для студентів Executive MBA, практично неможливо. За 70 років існування програми в навчанні брали участь люди різних національностей і віросповідань, незважаючи на походження й рівень керівного досвіду. Єдина тенденція, яка була виявлена в ході аналізу статистики по учнях EMBA, - переважання представників чоловічої статі.

В останні роки спостерігається сильне зміщення акцентів у бік залучення у програму більшої кількості жінок для забезпечення культурного та гендерного розмаїття. Такі комбіновані курси відображають модель ідеального робочого місця, де не спостерігається дискримінація.

Доведено, що залучення в бізнес жінок збільшує прибуток компаній. Але що статева диверсифікація приносить «домінуючій» статі - чоловікам?

Баланс між роботою та особистим життям

Жінки завжди складали меншість серед учнів з кількох причин, багато з яких пов'язані з виконанням домашніх обов'язків. Поєднувати ролі ділової жінки й турботливої матері не так-то просто, де вже знайти час на участь у навчанні на курсі EMBA? Чоловіки, втягуючись у домашні справи, також стикаються з необхідністю підтримувати баланс між роботою та особистим життям. Поєднувати домашню роботу із професійною діяльністю складно незалежно від статі. Ситуація ускладнюється при спробі додати до цього ще й навчання.

Керрі Салліван, директор MBA Суррейскої школи бізнесу, уважає, що питання навчання на курсі EMBA стосуються в рівній мірі представників обох статей. «Незалежно від статевої приналежності людям доводиться жертвувати особистим часом, фінансами, відчувати додаткову напругу, - каже Салліван. - Моя порада однакова для всіх учасників: плануйте свій час, спілкуйтеся з родиною та друзями, змиріться з почуттям провини, яке доведеться випробувати, жертвуючи значущими в житті подіями заради навчання. По суті, участь у навчанні на курсі EMBA навчає управління вашим життям, не тільки вашою роботою».

«Чоловіки при навчанні на курсі EMBA стикаються з тими ж проблемами, що й жінки», - стверджує д-р Брайан MакГаррі, директор MBA-напряму бізнес-школи в Салфорді. Підтримка ззовні вкрай важлива, оскільки є засобом особистого аутсорсингу, каже він. Зовнішня підтримка полягає не тільки в делегуванні повноважень у стінах офісу, а й у використанні сторонньої допомоги вдома. Адже можна найняти спеціальну службу, щоби постригти газон, скористатись послугами доставки продуктів і вигулу собак - це прості, але ефективні приклади передачі деяких з обов'язків, від яких вам, можливо, доведеться відмовитись під час навчання в EMBA, щоби збалансувати роботу й особисте життя.

Баланс між роботою й навчанням

Отримання ступеня EMBA вимагає значних тимчасових витрат. Справа не тільки в тому, щоб розподілити час між уже існуючими професійними та особистими зобов'язаннями, а і зробити так, щоб робота й навчання не забрали весь особистий час.

Професор Елісон Райд, проректор GSM у Лондоні каже, що недооцінювання тимчасових витрат, які потрібні на навчання за курсом програми EMBA, - це найпоширеніша помилка учнів. «Іноді учасники, переглядаючи розклад занять, думають, що вплив на сімейне життя буде відносно невеликим. Однак необхідно пам'ятати, що кожний «модуль» може затребувати десятків годин занять», - каже Райд.

Уміння розумно делегувати свої обов'язки може дуже стати у пригоді зайнятому керівнику, який планує отримати ступінь. Під час його відсутності в офісі робочі обов'язки було б доцільно передати комусь, хто буде справлятися з ними, доки боса немає на місці. Крім власного розвантаження це допоможе виявити перспективних членів команди, готових до додаткової відповідальності. Адже серед усіх повинна бути людина, яка зможе взяти на себе всі обов'язки керівника, коли шеф піде на підвищення.

Навчання дасть прекрасну можливість для здійснення планування наступності й дозволить членам команди взяти на себе додаткові обов'язки. За допомогою EMBA по кар'єрних сходах просунеться не тільки учасник програми, а й інші члени колективу. Підйом начальника вгору по кар'єрних сходах спричинить кадрові перестановки серед інших працівників.

Гендерні відмінності у класі

Одним з великих переваг навчання на курсі EMBA в даний час є широке коло учасників програми. Це стосується не тільки культурної та професійного різноманітності, а й до гендерних відмінностей учнів. Чоловіки і жінки, які працюють разом над вирішенням проблем, вивченням тенденцій та аналізом можливостей, привносять у дискусії динамічність, представляють різне бачення однієї й тієї самої проблеми.

«Навчальна» обстановка налаштовує на полеміку, вільне вираження своїх думок, дозволяє учасникам інтерпретувати проблему по-своєму. У робочому процесі такий діалог може бути неможливий через непередбачуваність реакції оточуючих, субординацію чи корпоративну культуру. У лекційному залі умовності до уваги не приймаються, тому саме в таких суперечках може зародитися зерно істини. Це особливо очевидно, коли навчання виходить за рамки фактів і цифр, переходить у сферу особистісної взаємодії: мотивацію, емоції, інтелект.

Як указує Крістіан Россер, керівний директор Executive MBA в університеті Цюріха, «...можливості та проблеми професійної кар'єри на високому управлінському рівні обговорюються в парадигмі розвитку особистості. Сьогодні вкрай важливо охопити такі аспекти, як баланс між життям і роботою, оскільки люди прагнуть бути не тільки професійно та фінансово успішними, а й повноцінними в особистому житті. Навички міжособистісного спілкування, соціального інтелекту, самосвідомості і правильний баланс між амбіціями та дозвіллям є ключовими для досягнення як професійних, так і приватних цілей».

Особисті інтереси не можна ущемлювати, у той же час заради них не можна жертвувати роботою. Світ бізнесу змінюється, і все більше й більше чоловіків і жінок працюють разом на управлінському рівні. Програма Executive MBA пропонує ідеальне середовище, що відображає нові способи гендерної взаємодії. Завдяки освоєнню курсу керівники мають можливість краще зрозуміти підлеглих обох статей і розширити вплив на своїх підлеглих.

Джерело:http://osvita.ua/add-education/mba-abroad/37259/


© Українська педагогіка