Що далі робити з бізнесом, з кар'єрою та собою?

Бізнес-школа «МІМ-Київ» заснована в 1989 році. Ірина Олегівна, розкажіть, будь ласка, коротко про бізнес-школу «МІМ-Київ».

Бізнес-школа «МІМ-Київ» заснована в 1989 році. Ми стали першою бізнес-школою колишнього Радянського Союзу. Тоді газета «Известия» писала, що по якісну бізнес-освіту треба їхати в Київ. За 25 років ми створили в Україні дійсно міжнародну бізнес-школу. Партнерство із кращими бізнес-школами світу (Tepper School Business Carnegie Mellon University, США; IMD, Швейцарія), із провідними іноземними викладачами, міжнародна акредитація наших програм, практична спрямованість курсів та врахування української специфіки – усе це МІМ-Київ сьогодення. Співпраця з Lorange Institute of Business, Швейцарія, дає слухачам можливість додатково отримати диплом Executive MBA однієї з найдинамічніших та інноваційних шкіл Європи.

Сьогодні люди приходять до нас, коли розуміють, що для подальшої успішної кар'єри топ-менеджера або ефективного розвитку бізнесу необхідні нові ідеї, нові погляди, нові знання. Ми пропонуємо програми, спрямовані на різні потреби слухачів: від програм для вищого управлінського персоналу до спеціалізованих програм із фінансів, маркетингу, ефективного лідерства. Ці програми різні, але об'єднані вони однією ідеєю – підвищення ефективності бізнесу.

Яка історія у програми «Senior Executive MBA»?

У 2005 році стало зрозуміло, що для керівників вищої ланки потрібна власна програма, тому що проблеми, що їх цікавлять, виходять за рамки звичайної програми MBA. Їх більше хвилювали питання стратегічного управління та корпоративних фінансів, а не бухгалтерський облік. Їх цікавили проблеми ринку цінних паперів, фінансових ринків не з точки зору операцій, а з точки зору того, як управляти інвестиційними портфелями, будувати відносини з акціонерами.

Яка мета у програми «Senior Executive MBA»?

Мета програми – підвищення ефективності бізнесу шляхом використання різних інструментів стратегічного розвитку. Дуже важлива складова програми – особистий розвиток керівника. Програма спрямована на пошук нових шляхів розвитку бізнесу. Часто вартість навчання повертається після вивчення першого-другого модуля, з огляду на те, що слухачі можуть відразу ж упровадити та спробувати в себе в бізнесі те, про що вони дізнались. Я би сказала, що програма дозволяє керівникам вищого рівня відповісти на запитання «Що далі робити з бізнесом, з капіталом, кар'єрою, собою?».

У чому суть програми «Senior Executive MBA»?

Програма «Senior Executive MBA» розрахована на людей, які вже відбулись, мають значний управлінський досвід – топ-менеджерів, власників, тобто на людей, які приймають ключові фінансові або управлінські рішення. Вони успішні, у них за плечима, як правило, досить складна історія становлення бізнесу, становлення себе як управлінців.

Чому ці люди приходять на нашу програму? Звісно, можна казати і про систематизацію досвіду, і про пошук нового погляду на проблеми, що склалися, нових ідей. Ці люди знаходяться на вершині, а на вершині хочеться бачити нову вершину, відповісти на питання «Що робити далі?».

Який зміст у програми? У чому її основна відмінність від MBA?

Акценти розставляються по-іншому, розглядається інший рівень проблем. Це як математика, що є й у школі, і в університеті, і в Інституті математики Академії наук. Називається це математикою, але проблеми розв'язуються різні. Так само й менеджмент: питання та проблеми у програмі MBA обговорюються на одному рівні, а в Senior Executive MBA – на іншому. Можна бути керівником відділу продажів, а можна бути керівником торговельної компанії. І там, і там буде управління продажами, але характер проблем, задачі, що ставляться, будуть різними.

Наша програма «Senior Executive MBA» розглядає проблеми ефективності бізнесу в контексті стратегічного управління, коли більше йдеться не про операційні питання, а саме про питання розвитку, але, безумовно, з розумінням важливості та суті операційних проблем.

Окрім того, програма доповнюється блоком персонального розвитку: як працювати з журналістами, як будувати власний імідж, як розвивати власний бренд. Тому що топ-менеджер практично завжди є обличчям організації, й такі питання особистого розвитку особливо важливі.

Важливою складовою програми є міжнародний навчальний модуль, вивчення якого проходить в одній із країн – лідерів світового рейтингу конкурентоспроможності. У різні роки це були Швейцарія, США, Гонконг. Слухачі програми мають можливість зсередини побачити процеси управління відомими світовими компаніями, вивчити найуспішніші міжнародні стратегії, отримати нові ідеї, зв'язки, контакти. Компанії відбираються за принципом або унікальної стратегії, або за неординарними досягненнями, або за наявністю певної стратегії чи бажання вийти на український ринок. Також це зустрічі з потенційними інвесторами. Керівники вищого рівня частіше за все відчувають дефіцит ідей. Поява нових ідей та управління ними – одна із задач, що розв'язуються на курсі цього модуля.

Яке співвідношення теорії та практики в програмі?

Ця програма на 100 % практична. Таким людям теорію читати неможливо. З іншого боку, кажуть, що краща теорія – це практика. Це дійсно так, а можна сказати й навпаки: краща практика – це добра теорія. Звісно ж, на програмі обговорюються переваги й недоліки управлінських теорій, але, безумовно, вони розглядаються через призму практичної застосовності в бізнесі.

Хто викладає на програмі?

На програмі викладають кращі викладачі МІМ-Київ, а також іноземні професори, з якими ми давно співпрацюємо. Усі викладачі мають актуальний бізнес-досвід.

Також у рамках кожного модуля у слухачів є можливість зустрітися з лідерами в різних думках, які визначають розвиток сучасного бізнес-середовища.

Як розставлені акценти у вивченні реалій українського та глобального бізнесу?

Для керівника такого рівня, як правило, уже немає розділення на український бізнес і зарубіжний. Вони ведуть глобальний бізнес, розміщуючи заводи в Китаї або відправляють танкери в Південну Америку. Тому ми не розділяємо український і глобальний рівні.

Яким є статус диплома, що видається?

Це диплом Executive MBA МІМ-Київ, підтверджений міжнародною акредитацією IQA.

Що може дати програма, окрім знань?

Дуже важливо, що ця програма ще дає можливості налагодити нові зв'язки, потрапити у співтовариство людей, в яких різні види бізнесу, які думають про розвиток, активні, сучасні. Тому спілкування у групі, участь у житті чотирьохтисячного співтовариства випускників є додатковими перевагами програми.

Джерело:http://osvita.ua/add-education/mba-ukraine/38543/